“W Książkowej krainie” spektakl

W ramach projektu “Teatralnie w bibliotece”, zrealizowanych zostało wiele ciekawych teatralno- literackich wydarzeń dla dzieci. Podsumowaniem działań było nagranie spektaklu. Nagraliśmy przedstawienie o bajkowych postaciach pt. “W książkowej krainie” na podstawie scenariusza inscenizacji dla uczniów Ewy Morlak.

W świat książkowych bohaterów wprowadzili nas aktorzy:
Julia Kutera – Wróbelek Elemelek /Miś Uszatek
Zuzia Kutera – Kaczka Dziwaczka
Ana Kania – Krasnal Hałabała
Natalia Bzymek – Pinokio
Klaudia Leszczyńska – Narrator

Zrealizowane zajęcia, wpłynęły na zainteresowanie teatrem i literaturą, rozbudziły zainteresowanie kulturą wśród najmłodszych. Dzieci chętnie uczestniczyły w warsztatach teatralnych, spektaklach, wiele z nich odkryło w sobie zdolności artystyczne. Był to program animujący czytelnictwo, poprzez zabawę, zachęca i rozbudza
zainteresowanie książką.

Biblioteka w Brodach – przedstawienie dzieci “W Książkowej Krainie”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.