NARODOWE CZYTANIE 2021

W sobotę 4 września w ramach jubileuszowego – dziesiątego Narodowego Czytania, wydarzenia nad którym patronat sprawuje para prezydencka, w całej Polsce czytaliśmy “Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

W Gminie Brody Narodowe Czytanie odbyło się po raz szósty i drugi raz zostało zorganizowane w pięknym plenerze Centrum Turystyczne nad Zalewem Brodzkim na tarasie widokowym – przy letniej słonecznej pogodzie.

Wśród obecnych byli Wójt Gminy Brody Marzena Bernat, Zastępca Wójta Marta Prokop, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Dorota Grudnicka-Glina, Radni – Dariusz Łodej i Aneta Kutera, Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lubieni Iwona Frolovs, Dyrektor ZPO w Stykowie Marzena Adamus, Kierownik GOPS w Brodach Martyna Kutera, oraz sołtysi: Brodów Maria Jagieła i Budów Brodzkich Joanna Kutera. Do naszej gminy przyjechało także “Radio Rekord”, dla którego Pani Wójt udzieliła wywiadu.

Prowadzącymi gminne Narodowe Czytanie byli Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Anna Stachucy oraz Dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Brodach Łukasz Gołda.

Po kolei fragmenty “Moralności Pani Dulskiej” czytali: Pani Wójt Marzena Bernat, Halina Szary i Rajmund Gębura, Marzena Adamus i Iwona Frolovs, Dorota Grudnicka-Glina, Beata Kryzińska, Zofia Imos, Elżbieta Majewska wraz z Leonardą Zapała, Teresą Koszarską i Krystyną Koszarską. Ostatni fragment dzieła Gabrieli Zapolskiej przedstawiły Aneta Kutera, Joanna Kutera i Anna Kurek.

W czasie przerw swoje występy zaprezentowały dwie uzdolnione młode wokalistki brodzkiego Studia Piosenki – Aleksandra Glina i Julia Jagieło.

Na zakończenie Pani Wójt podziękowała organizatorom oraz uczestnikom Narodowego Czytania, pogratulowała czytającym ich występów.