Teatralnie w bibliotece

W ramach projektu “Teatralnie w bibliotece” realizowanego przez GBP w Brodach, Teatr Edukacji i Profilaktyki “Maska” z Krakowa wystawił dwa spektakle: “Prastara książnica, skarb i tajemnica” oraz” Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości “.
Odbiorcami byli uczniowie z Szkoły Podstawowej w Brodach i Zespołu Szkół Przedszkolnego w Krynkach. Celem projektu jest rozpowszechnianie czytelnictwa i wiedzy o teatrze. Spektakle przybliżyły wartości książki, czytanie jest bardzo ważne, rozwija wyobraźnię, poszerza słownictwo. Przedstawienia były bardzo interesujące, pełne humoru. Aktorzy nawiązali wspaniały kontakt z publicznością, uczniowie chętnie współpracowali z Artystami. Wszyscy otrzymali drobne upominki, zakładki do książek i kolorowe smycze.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.