Największa cyfrowa wypożyczalnia: ACADEMICA

ACADEMICA to największa cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy, która umożliwia dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej za pomocą dedykowanych terminali, zlokalizowanych w bibliotekach partnerskich.

Aby skorzystać z Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA należy zarejestrować się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Brodach gdzie po złożeniu stosownego oświadczenia, czytelnik otrzyma login i hasło do konta. Po zalogowaniu użytkownik systemu ACADEMICA będzie mieć dostęp do wszystkich publikacji naukowych.

Publikacje chronione prawem autorskiem (dostęp ograniczony) można czytać po dokonaniu rezerwacji, wyłącznie na dedykowanym terminalu w bibliotece. Publikacje chronione prawem autorskiem lub licencjonowane (oznaczone zieloną kropką), są dostępne dla każdego użytkownika Internetu bez żadnych ograniczeń.

System ACADEMICA jest całkowicie darmowy i nie przewiduje wnoszenia jakichkolwiek opłat, zarówno przez biblioteki partnerskie, jak i przez czytelników.