Wykład historyczny dla młodzieży

16 września 2021 r. dr Krzysztof Gębura przedstawił w Gminnej Bibliotece w Brodach  wykład pod tytułem “Powstanie Styczniowe na terenie Gminy Brody, sylwetki bohaterów “. Uczestniczyła w nim młodzież ze Szkoły Podstawowej w Brodach i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krynkach wraz z nauczycielami.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o przebiegu powstania na terenie naszej gminy oraz sławnych dowódcach Powstania Styczniowego, m.in. Marianie Langiewiczu, Karolu Kalicie pseudonim “Rębajlo”, Majorze Ładzie Cybulskim, Romualdzie Traugucie oraz o miejscach potyczek i bitew. Można było obejrzeć wystawę zdjęć upamiętniających historię powstania na terenie gminy Brody. Zadanie zrealizowano w ramach projektu “Śladem nieznanych wydarzeń Powstania Styczniowego w Gminie Brody “. ” Dofinansowano z środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra”.